انتخاب وب سایت:


آزمایشگاه  XRD

دستگاه XRD


 

آسیای  پودر کن

 

دستگاه XRD دانشگاه کاشان در فروردین ماه سال 1383 نصب و راه اندازی گردید. هدف از تاسیس این آزمایشگاه، مطالعات کانی شناسی بر روی نمونه های مختلف معدنی و صنعتی است. این دستگاه ساخت شرکت فیلیپس از کشور هلند، مدل آن X\\\\\\\\\\\\\\\'Pert Pro   و قادر به انجام آنالیز فازی بصورت کیفی می باشد.

این آزمایشگاه همچنین مجهز به دستگاه آسیای پودرکن، جهت پودر کردن نمونه ها است. دستگاه مذکور ساخت شرکت Herzog آلمان می باشد.

دستگاه XRD دانشگاه کاشان مجهز به جا نمونه ای مخصوص جهت آنالیز نمونه هایی که امکان پودر کردن آنها وجود ندارد ( مانند نمونه های حاصل از کاوشهای باستان شناسی یا نمونه های ریخته گری) می باشد. در این حالت نمونه باید دارای یک سطح صاف  (  Polished)باشد تا آزمایش هر چه دقیق تر انجام گیرد.

 

   این آزمایشگاه جهت تجزیه و تحلیل و شناسایی فازهای موجود در نمونه از نرم افزار قدرتمند  X\\\\\\\\\\\\\\\'Pert Highscore  استفاده می کند. این نرم افزار جهت شناسایی فازهای موجود در نمونه از بانک اطلاعاتی PDF-2  Powder Diffraction File (که شامل بیش از 130000 گراف می باشد) به عنوان مرجع بهره می گیرد.

آزمایشگاه XRD دانشگاه کاشان آمادگی خود را جهت ارائه­ ی خدمات به مراکز علمی و صنعتی در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام می دارد. 

 


   

  سرپر
ست آزمایشگاه: آقای مهندس حسین فرجی

  آدرس پست الکترونیکی:xrdlab@kashanu.ac.ir   

 
شماره داخلی: 2862  5591 031 

تعداد بازديد از اين صفحه :